Urządzanie mieszkania Zakupy

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Zainteresowany shuttersami w sypialni? Zajrzyj tutaj.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okiennic można zastosować również w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a równocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła przenikającego do wnętrza

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie przytulne. Opcja wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia np. całkowite jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć film, albo jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezwykle proste czyszczenie

Opcja kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak też z innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma znaczny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, natomiast w trakcie zimy dłużej utrzymamy w niej ciepło. Co więcej takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firanek, a ich konserwacja jest niesłychanie łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]