Urządzanie mieszkania Zakupy

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W upalne miesiące roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz ciesz się chłodnym, nienagrzanym wnętrzem, idealnym do odpoczynku. Ten rodzaj rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak działają rolety podgumowane? W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Atuty rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie nagrzewa. Zazwyczaj w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzatora, to kup taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane zwykle są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też w silnie nasłonecznionych pokojach. Nic nie przeszkadza, żeby były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeśli musisz znaleźć przesłonę do słonecznego bądź silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się idealnie. Także pokoje, w których szukasz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak salon, gabinet oraz sypialna, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz barwę w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem pomieszczenia, jednak wiele jest zależne od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.