Urządzanie mieszkania Zakupy

W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To też doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, a różnych odcieniach, to kolejny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego awangardowego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.