Zakupy

Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Jeśli chcesz nabyć środki odkażające, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Profesjonalne środki do dezynfekcji pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji najczęściej wchodzi aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także mnóstwo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz żele.

Przeznaczenie środków odkażających

Środki odkażające używane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu blenderów, maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]