Zakupy

Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

Dowiedz się więcej o środku do usuwania farby na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Z reguły mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, a ponadto często hasła te niosą treści wulgarne lub rasistowskie. Nic zatem dziwnego, że właściciele lub zarządcy budynków robią wszystko, aby usunąć je z elewacji. W tym celu przeważnie postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak jest dość kosztowne i pochłania mnóstwo pracy. Inną opcją może być użycie preparatu do usuwania farby.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że preparaty tego typu pozwalają na czyszczenie nawet bardzo chropowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Użycie środków do mycia elewacji polega na nałożeniu ich na elewację obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka lub szerokiego pędzla. Po co najmniej godzinie preparat trzeba opłukać myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znajdować się pod ręką wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to głównie elewacje nieogrodzonych bloków są narażone na działania wandali. Mały pojemnik preparatu okaże się przydatny także właścicielom firm, sklepików czy domów jednorodzinnych. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]