Branża budowlana Zakupy

Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zasłaniania okien używa się firanek i zasłon, ale w ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie typy rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych lub okiennych. W większości z nich zakupimy także wszelkie potrzebne akcesoria, takie jak rozety, wsporniki sufitowe i ścienne, kółka z żabkami czy karnisze metalowe. W jednym miejscu będziemy w stanie dobrać cały zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Te rolety mają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na zamówienie – jakich błędów się wystrzegać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, by właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.