Zakupy

Różnice między piłkami popularnych sportów

Kup piłki Hummel na https://sklep-hummel.pl/pl/c/PILKI/266.

Nie ma dużej ilości sportów, które można uprawiać bez potrzeby wykorzystania konkretnych akcesoriów. Nawet w wielu dyscyplinach indywidualnych, jak te z dziedziny gimnastyki oraz lekkoatletyki, należy zaopatrzyć się w oszczep albo młot. Jednakże najpopularniejszym na całym świecie akcesorium sportowym, przewijającym się w rozmaitych sportach drużynowych (i nie tylko), są piłki. W poniższym artykule przybliżamy cechy trzech piłek sportowych stosowanych w sportach kochanych przez naszych rodaków.

Piłki do piłki nożnej, ręcznej oraz siatkówki – charakterystyka

1. Piłka do piłki nożnej to niechybnie przedmiot, który odnaleźć można w pokoju każdego chłopca, a ostatnimi czasy i niejednej dziewczynki, dlatego że o przyszłości związanej z piłką nożną coraz częściej marzą również panie. Obwód piłki do “nogi” musi oscylować w przedziale 68-70 centymetrów, a jej waga to zazwyczaj od 410 do 450 gramów. Niegdyś piłki te sporządzano z naturalnej, współcześnie używana do tego jest głównie eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno zwano “biedronką” zważywszy na charakterystyczne czarne łaty, które musiały być wyraziste w czarno-białych odbiornikach telewizyjnych. Współcześnie piłki do „nogi” produkowane są w fantazyjnych wzorach oraz kolorach, a większość prestiżowych wydarzeń futbolowych ma swój unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niedużo mniejsza niż ta do piłki nożnej, bowiem jej obwód ma 65-67 cm. Jest od niej lecz znacznie lżejsza – jej ciężar to raptem 260-280 gramów. Wewnątrz mieści się lateksowy pęcherz, a pomiędzy nim a osłoną ze skóry (również na ogół uszytą ze skóry syntetycznej) znajduje się warstwa bawełny lub nylonu. Piłki do siatkówki produkuje się w wariancie indoor (do siatkówki halowej) oraz beach (do siatkówki plażowej).
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z omawianych tu piłek, lecz co ważne jej rozmiary i ciężar zmieniają się zależnie od tego, przez kogo piłka ma być wykorzystywana. Inny obwód mają tym samym piłki do piłki ręcznej dla dorosłych kobiet, inne dla dorosłych mężczyzn, a sprzęt o najmniejszych wymiarach przeznaczony jest dla dzieci. Dlatego ciężar piłek dla piłkarzy ręcznych to między 260 do nawet 475 g, a ich obwód – 46 do nawet 60 centymetrów. Dętka tych piłek powinna być bardzo mocna, toteż najczęściej produkowana jest z lateksu. Zewnętrzna warstwa z kolei powinna gwarantować dobrą przyczepność do dłoni.

Czy uprawiamy sport tylko amatorsko, czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, powinno się kupować akcesoria najwyższej klasy. Zagwarantuje to nie tylko większy komfort w czasie samej gry – dobra piłka z pewnością będzie służyć też zdecydowanie dłużej.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]