Tematyka żywnościowa Zakupy

Przetwory ekologiczne – zdrowa, naturalna żywność

Szukasz ekologicznych przetworów? Wejdź na artmankiszonki.pl.

Od szybkiego rozwoju przemysłu żywieniowego, który trwa od zeszłego stulecia, artykuły jedzone przez nas każdego dnia zaczęto standardowo nasycać różnorodnymi substancjami wydłużającymi ich żywotność. Lecz wraz z dojrzewającą świadomością konsumentów odnośnie tego, co jedzą i jakie może to mieć oddziaływanie na ich samopoczucie, ostatnimi czasy coraz częściej szukają oni artykułów wykonanych z żywności nieprzetworzonej.

Żywność ekologiczna – rośliny hodowane według wszelkich reguł rolnictwa ekologicznego

Żeby jakiś wyrób dostępny w naszym kraju mógł tytułować się „eko”, musi spełnić kilka wytycznych. Żywność eko i artykuły z niej wytworzone muszą zdobyć stosowne certyfikaty przyznawane przez autoryzowane do tego laboratoria. Kluczową jednakże właściwością spożywczych produktów ekologicznych jest to, że zastosowane do ich przygotowania warzywa i owoce kultywowano według wszystkich reguł rolnictwa ekologicznego. To oznacza, że rolnicy nie wykorzystywali syntetycznych środków protekcji roślin ani nawozów mogących niekorzystnie wpływać nie tylko na samopoczucie ludzi, ale które też szkodzą otoczeniu. Niektóre bowiem nawozy zatruwają wody powierzchniowe czy powodują zasolenie gleby, a natryski upraw silnymi pestycydami nierzadko są powodem obumierania pożytecznych organizmów. Z kolei ekologiczna uprawa sprawia, że warzywa i owoce cechują się wielokrotnie niższą zawartością metali ciężkich, azotynów i azotanów, a to oznacza, że mniej tych szkodliwych związków dostanie się do ustroju ich konsumentów.

Kupujesz przetwory ekologiczne? Sprawdzaj dokładnie informacje na opakowaniu

Przetwory ekologiczne podlegają stałej kontroli na wszystkich etapach produkcji, w tym też w trakcie transportu i przechowywania. Co ważne, gdy przetwór spełnia warunki, jego producent nie licząc rutynowych informacji między innymi o warunkach przechowywania, terminie trwałości, wartościach odżywczych oraz wadze netto, kraju pochodzenia składników, musi także obligatoryjnie podać numer identyfikacyjny organu kontrolnego niniejszy artykuł i umieścić logo produkcji ekologicznej Unii Europejskiej, czyli białe gwiazdki tworzące w kształt liścia. Szukając ekologicznych przetworów trzeba więc czytać wnikliwie etykiety wyrobów, a nabywając je online bezpośrednio od producenta sprawdzić, czy zamieścił on na stronie sklepu informację o otrzymanych certyfikatach.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]