Branża budowlana Zakupy

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej dwóch pobudek. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by wybór materiału na elewację dobrze przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Następny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a bogactwo dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych domów. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można poza tym podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie.