Urządzanie mieszkania Zakupy

Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Należy także pamiętać, że stanowi on interesujący element aranżacji domu. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku wariantów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika trzeba rozważyć kilka kwestii. Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze domu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w dobraniu stolika do indywidualnych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie zagospodarować niewielką powierzchnię mieszkania, ale również łatwiej utrzymać w nim porządek. Warto przemyśleć również kupno modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, można zastanowić się nad zakupem stolika z owalnym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te kwadratowe. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Powodzeniem cieszą się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki w formie hexagonu można swobodnie łączyć z dowolną ilością części. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę z gośćmi, poleca się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to powinno się rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z europalet. Interesującą alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na wysokości siedziska, a więc około 45-50 centymetrów. Jeśli zamierzamy umieścić go z boku szezlonga, to dla pełnego komfortu użytkownika musi sięgać do podłokietnika.