Urządzanie mieszkania Zakupy

Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Tutaj zamówisz szutersy.

Planując wystrój pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, a więc firany oraz zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Główną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Produkuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większa część z nas na pewno przyjrzała się im w telewizji lub w kinie, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Australii.

Ozdobne okiennice shutters – regulacja ustawienia lameli bez stosowania linek

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają również praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można kontrolować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać gromadzenie się ciepła w pokojach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie ciekawy wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Należy też uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez użycia linek, co posiadacze zwierzaków oraz rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające łańcuszki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]