Urządzanie mieszkania Zakupy

Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Znajdź lampę solną.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większych przeszkód dostosujemy je do aranżacji domu, ponieważ są dostępne w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o jednakowym wzorze krystalizacji i kształtach. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im regularne kształty, m.in. piramidy albo kuli.

Lampy solne a generowanie ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. ludziom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i kojący, zatem zaleca się stosowanie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a duże bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]