Zakupy

Namiot magazynowy – przenośny magazyn dla Twojej firmy

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Całoroczne magazyny namiotowe

Aby móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być odporny na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, śniegu oraz wiatru. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Namiot magazynowy – popularne wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia dobór obiektu odpowiedniego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, scalając wiele namiotów w większy obiekt za pomocą dedykowanego systemu.