Zakupy

Mydło dezynfekujące – zastosowania

Zobacz, gdzie nabyć antybakteryjny żel do rąk

Na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk może znajdować się nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach przenoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty powodujące groźne schorzenia. Z tego powodu higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zwykle to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), jajek oraz mleka, ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]