Zakupy

Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Nie przeszukuj już Internetu! Lampa solna sklep na miarę Twoich potrzeb znajduje się na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały dużą popularność. Trzeba przyznać, że są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka artykułu

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie bądź problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia i dobrego humoru.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]