Tematyka motoryzacyjna Zakupy

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany Citroen części zamienne

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej auta w Polsce są doceniane z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za pokaźną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, Jumper, C-Crosser, C1, C2, C3, Saxo, Nemo, Xsara i Xantia. Rzecz jasna, tak jak auta innych marek, ulegają one awariom, zatem posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, że z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to najczęściej płyn chłodniczy, olej silnikowy, płyn hamulcowy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują również elementy układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak wygodnie i niedrogo kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można zamówić za pośrednictwem internetu.

Adres firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]