Kosmetyki Zakupy

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – rodzaje i ich skład

Poszukujesz kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy? Odwiedź tę stronę

Również młodzieńcza cera bez mankamentów wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalne procesy starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Przede wszystkim dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie niekorzystnych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów. W związku z tym tak ważne jest, by używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do rodzaju skóry i wieku. Szczęśliwie nie będzie to kłopotliwe, bowiem na rynku można kupić kosmetyki dostosowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co odkryjemy w ich składzie?

Jednym z najistotniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – komponentzespalający cząsteczki wody i tym sposobem zapobiegający jej utracie, a poza tym zmiękczający skórę. Kosmetyki tego rodzaju mają w składzie także ceramidy – tłuszcze, które też przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, że zapełniają przerwy między komórkami skórnymi. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy właściwym stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a jednocześnie umożliwia składnikom odżywczym przeniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dobierz do rodzaju skóry oraz wieku

Kosmetyki na zmarszczki można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z głównych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany preparat. Przy jego wyborze powinno się także zwrócić uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu do szyi czy też pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]