Branża budowlana Zakupy

Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Znajdź kontener na gruz na http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy okien i drzwi, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, a także złom, gruz – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]