Branża budowlana Zakupy

Kątowniki aluminiowe – budowa i inne rodzaje profili

Potrzebujesz kątowników aluminiowych? Sprawdź metal-e.pl

Specjalistyczne komponenty wykonane z aluminium zapewniają wytrzymałość konstrukcji, dzięki czemu mają bardzo duże zastosowanie. Czym są kątowniki aluminiowe i jakie mają cechy charakterystyczne? W jakich branżach są używane?

Kątowniki aluminiowe – przypominające kształtem literę L

Kątowniki aluminiowe to elementy konstrukcyjne przypominające kształtem literę L. Mają stały przekrój poprzeczny, a ich cechą charakterystyczną jest także duża długość. Dzięki aluminiowej konstrukcji są w stanie wytrzymać nawet bardzo trudne warunki i nie rdzewieją. Wśród kształtowników znajdziemy także inne rodzaje elementów – m.in. teowniki i dwuteowniki. Kątowniki można kupić nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale również online. W sklepach internetowych sprzedawane są produkty o różnym przekroju, np. 20 mm x 20 mm, 40 mm x 40 mm czy 60 mm x 60 mm, co zapewnia doskonałe dopasowanie do rozmaitych potrzeb klientów. Elementy sprzedawane przez internet można przyciąć do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – do produkcji stelaży maszynowych i regałów

Kątowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, między innymi w branży motoryzacyjnej, przemysłowej czy reklamowej. Używa się ich do konstruowania statywów, witryn, rolet itp. O tak uniwersalnym zastosowaniu decyduje przede wszystkim surowiec, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko niezwykle trwałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz bez problemu kształtować przez wyginanie.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]