Rekreacja, hobby, sport Zakupy

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli chcesz kupić kaski jeździeckie, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi atestami oraz być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]