Ciekawostki i porady Zakupy

Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Zobacz, gdzie zamówić prawdziwą sól himalajską.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym kolorem, który wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i wygląd.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co sprawia, iż jest w dużym stopniu bardziej pożywna aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, że sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – rola

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight tworzą śliczny element dekoracyjny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]