Technologie Zakupy

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Dowiedz się więcej o profesjonalnych drukarkach 3D

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej sprzedaży, pracują między innymi w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D oraz pozostałe produkty Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony aż o 90 procent. Nadrzędne założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to zapewnianie wysokiej jakości produktów i usług, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, działający w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się intuicyjną obsługą i ergonomiczną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można otrzymać identyczne makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w przeróżnych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Druk jest precyzyjny i solidny, a w trakcie procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw ani nie występują wypaczenia.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]