Tematyka motoryzacyjna Zakupy

Belki na relingi – twój samochód może przewieźć więcej niz myślisz

Kup belki dachowe.

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Przeważnie nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma opływową budowę. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo klapie. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]