Zakupy

Antena DVB T– o czym pamiętać przy jej zakupie

Nie poszukuj już więcej! W tym miejscu zamówisz antenę naziemną

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie był niepotrzebnym przedmiotem, należy zainwestować też w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dziś naprawdę szeroki. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się także świetną odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy kupić. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]