Rekreacja, hobby, sport Zakupy

Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Zamów sztylpy

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się dużo niższą ceną. Są zatem polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]