Rekreacja, hobby, sport Zakupy

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Więcej o butach do jazdy konnej

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli zna się liczne atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: trening dobrej postury, poprawienie kondycji, a także wzmocnienie wszystkich mięśni. Ponadto ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, likwiduje stres i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy odpowiednio wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki a może sztyblety?

Rozróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast buty nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu gwarantują osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania sińców czy otarć. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich zakup, należy pamiętać o tym, by zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z czego szyje się buty jeździeckie?

Kupując buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego są one wykonane. W sklepach znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, ale opłaca się na nie zdecydować z uwagi na większą trwałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy właściciela. Polecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybko przybiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieznacznie gorzej, ale jej niska cena jest znaczną walorem.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]