Usługi

Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania znacznych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wcześniej cechy powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest także doskonałym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej

Zbiornik nierdzewny jest często wykorzystywany w przeróżnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości zarazkami bądź dzikimi drożdżami.