Ochrona zdrowia Usługi

Zalety implantów zębowych

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie było to niestety dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz też posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się napojów wyskokowych, palenia papierosów i gorących dań. Ważne jest również stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak istotne okazuje się to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na istotne wskazówki.