Ogrodnictwo Usługi

Zakładanie trawników – o czym nie zapominać?

Wykonanie trawnika przy domu nie sprawi nikomu większych problemów – nawet, jeśli nasze praktyczne kwalifikacje nie okażą się wystarczające. Trudności z pewnością powstaną jednak, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni i położonych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. na placach miejscowości, przed urzędowymi budynkami albo w okolicy przedszkoli. Podobne trawniki powinny wszak poradzić sobie z nawet bardzo nasiloną eksploatacją i doskonale się prezentować. Zakładanie trawników dobrze więc powierzyć specjalistom i zyskać pewność, iż rezultaty okażą się satysfakcjonujące. O czym jednak musimy wiedzieć przy poszukiwaniach firmy oferującej takie usługi ogrodnicze?

Zakładanie trawników a typy traw

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z darni lub nasion. Wszystkie posiadają odmienne plusy i minusy. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich plusy to przede wszystkim bezproblemowy montaż (również na zboczach) oraz od razu widoczne rezultaty, a także wytrzymałość na mróz i wilgoć. Trawniki z wysiewu będą natomiast dużo tańsze od tych z darni (przez co doskonale nadają się do wykorzystywania na sporych areałach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej opieki.

Zakładanie trawników – akcesoria i kwalifikacje

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych punktach wymaga sporej wiedzy i wykorzystania specjalistycznych maszyn (między innymi koparek lub agregatorów) oraz surowców. Z tego względu przed tym, jak wybierzemy usługi danej ekipy, dobrze rozważmy wszelkie plusy i minusy. Koniecznie dowiedzmy się, jakimi maszynami dysponują jej pracownicy i czy posiadają odpowiednie umiejętności. Trafionym rozwiązaniem okaże się również wyszukanie komentarzy na temat przedsiębiorstwa w sieci – być może unikniemy w ten sposób niemiłych niespodzianek.