Branża budowlana Usługi

Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Oferta wynajmu szalunków Kraków w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Szalunki to chwilowe moduły konstrukcyjne, z reguły składające się z sklejki laminowanej, metalu lub desek, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania stosownego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych bądź betonowych. Przydają się one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji i wynajem szalunków

Deskowania, to również nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły stosowane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Sporo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest niezwykle popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, dysponują obszernym wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się też doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]