Finanse Usługi

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Uzyskaj fachową pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się zwykle powodem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze potrafią starannie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy pewność, że ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się jedynie kosztami porad – podejrzanie niskie koszty usług zazwyczaj oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]