nieszczelne okna plastikowe, uszczelnienie okien
Usługi

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na komfort lokatorów. Okna ochraniają dom przed wilgocią i chłodem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie ewentualne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]