Usługi

Usuwanie odpadów budowlanych – kontenery na gruz

Kontenery na gruz są potrzebne w bardzo wielu sytuacjach, kiedy wymagane jest kompleksowe usunięcie niechcianych rzeczy. Dzierżawione są z reguły przy remontach, zarówno przy dużych nieruchomościach, jak i mniej przestronnych mieszkaniach. Jakie są plusy kontenerów na gruz?

Kontenery na gruz – opróżnianie piwnic

Remonty nie muszą kojarzyć się z chaosem polegającym na konieczności usuwania gruzu. W dzisiejszych czasach w naszym kraju funkcjonuje wiele firm, które mogą pomóc przy remontach nieruchomości. Umożliwiają one opróżnianie ze strychów, wyburzanie konstrukcji murowanych, wywóz resztek na wysypisko oraz inne usługi porządkowe. Są szczególnie użyteczne podczas remontów lokali o niestandardowej powierzchni. Wtedy nieodzowne jest wynajęcie specjalnego kontenera na gruz. Do kontenera zmieszczą się nie tylko stare płytki, ale również pozostałości sezonowe. Zauważmy, że dzięki użyciu kontenera możemy szybko wywieźć pokaźne ilości śmieci.

Kontenery na gruz – pakowne pojemniki

Na rynku przeważnie obecne są pakowne kontenery (na przykład w Krakowie standardowo używa się kontenerów o wielkości 6 m3), co powoduje, że są bardzo praktyczne. Instytucje wynajmujące kontenery pracują całościowo – nie tylko wyręczają przy oczyszczaniu nieruchomości, załadowaniu śmieci, ale też specjalizują się w ich utylizacji. Wynajęcie kontenera na gruz w Krakowie czy Gdańsku to niewielki koszt, a sam pojemnik można użytkować w zależności od potrzeb prac budowlanych: przez kilka dni lub dłuższy okres.