usługi druku 3D, przemysłowy druk 3D
Technologie Usługi

Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, a także przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego w technologii FDM, PolyJet, SLS,SLA, i DMLS, może zamówić tę usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich elementów, detali, wyrazistych konturów oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, a także opcja korzystania z materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]