Tematyka motoryzacyjna Usługi

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Zakup samochodu to niemały wydatek – z tej przyczyny dla wielu z nas wiąże się z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Nadzwyczaj wysokim ryzykiem jest zakup auta z drugiej ręki – uczciwość ich sprzedawców niestety w wielu przypadkach bywa na niskim poziomie, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „ciekawą” historię i mnóstwo usterek. Na domiar złego nie każdy z nas jest w stanie znaleźć ewentualne wady przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed kupnem warto zatem powierzyć profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed kupnem – rzeczywisty stan techniczny

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, aby przekonać się, że pojazd rzeczywiście jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego obecny właściciel. Najlepiej, jeśli auto obejrzy profesjonalny, zaufany mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedawcą. W szczególności ważne jest to podczas zakupu wozu z komisu bądź od pośrednika. Czasem firmy, by podnieść wyniki sprzedaży, mają skłonność do przemilczenia informacji o różnorodnych uszkodzeniach i mankamentach, które przyczyniłyby się do obniżenia ceny. Sprawdzenie samochodu przed kupnem pozwala uniknąć takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – sprawdź VIN

Równie znacząca – a niekiedy nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Chodzi tu szczególnie o dane o możliwych stłuczkachz jego udziałem, przejechanych kilometrach i rejestracji w kartotekach samochodów skradzionych. Sprawdzenie auta pod tym kątem umożliwia tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Korzystanie z nich jest płatne, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów zapewniają także i tę usługę – dzięki niej nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i ustrzeżemy się wielu innych kłopotów.