Branża budowlana Usługi

Remontujesz okna zabytkowa? Sprawdź, jak uniknąć problemów

Sprawdź, gdzie zamówić zabytkowe okna, wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-zabytkowe/

Okna zabytkowe zwykle wyglądają znacznie lepiej niż te wykonywane współcześnie więc są niewątpliwą dekoracją obiektów. Walory wizualne to rzecz jasna ich nie jedyna zaleta, a na ich wartość w znacznej mierze rzutuje również metryka. Tak jak pozostałe dobra zabytkowe, również okna powinny być konserwowane według przepisów – ich remontu nie powinniśmy przeprowadzić samemu z zastosowaniem dostępnych w sklepach materiałów. Czym więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma uprawnienia, by przeprowadzić te prace?

Jak rozpoznać okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zwykle mają więcej zdobień niż nowoczesne. Rzadko są również uchylane, co sprawia, że potrzebne stają się lufciki, z użyciem których możemy wietrzyć pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak już wspomnieliśmy, wykonane są najczęściej z drewna – materiału, jaki wykazuje wiele plusów, ale potrzebuje regularnej konserwacji, a poza tym łatwo go uszkodzić. Z tego względu tak istotne są kwalifikacje osób naprawiających okna zabytkowe.

Renowacja okien zabytkowych

Okna zabytkowe zazwyczaj mają budowę skrzynkową, a ta potrzebuje najwyższych umiejętności – taki typ okna cechuje się bowiem użyciem wielu, dziś już nieczęsto widywanych, sposobów. W związku z tym, także najlepsi specjaliści nie mogą remontować okien zabytkowych, jeżeli nie zdobyli dokumentów potwierdzających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez konserwatora zabytków – w przeciwnym wypadku zostaną na nich nałożone duże kary.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]