finger food catering,  catering przekąski
Usługi

Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Przygotowanie nawet sporej imprezy nie jest problematyczne, o ile posiadamy wystarczająco czasu na kupowanie potrzebnych produktów, jak również późniejsze samodzielne przyrządzanie z nich pysznych przysmaków dla gości uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie znaczy to też, iż trzeba rezygnować z pomysłu celebracji ważnego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy poszukać usług tzw.cateringu kanapkowego.

Finger food spożyjesz bez siadania przy stole sztućców

Finger food catering, a po polsku catering kanapkowy, to oferta skierowana z reguły do firm, jakkolwiek decydują się na nią regularnie także różnorodne stowarzyszenia i osoby prywatne planujące gustowne spotkania. Polega ona na dostarczenie na bankiet dań w wariancie finger food, to znaczy niedużych przekąsek, które można skonsumować na stojąco i bez konieczności użycia sztućców. Perfekcyjny finger food nie wymaga nawet zastosowania talerzyka – to dosłownie danie na “jeden kęs”. Finger food to głównie koreczki, sandwicze czy też tartoletki owocowe i warzywne. Ten wariant cateringu znakomicie sprawdza się na imprezach, podczas których zależy nam na poznaniu się wszystkich osób. Pozwala on na prowadzenie luźnych rozmów, przy czym nie ogranicza kontaktu wyłącznie do osób usadzonych przy jednym stole.

Catering kanapkowy – tańszy niż eleganckie dania

Zamówienie przyszykowania cateringu z przekąskami zewnętrznemu podmiotowi ma kilka atutów, które dostrzegą zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z rozmieszczeniem stolików oraz stresu z usadzaniem uczestników wydarzenia. Zakąski oraz zimne i gorące napoje postawione są na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy mają na to ochotę. Ułatwia to organizację eventów głównie w niedużych aulach, gdzie wykorzystanie wystarczającej liczby stołów byłoby kłopotliwe. Catering opierający się na przekąskach mimowolnie sprawia także, iż impreza ma mniej poważną, przyjemniejszą atmosferę. Trzeba podkreślić, iż menu z małych przekąsek jest na ogół tańsze niż wytworne kolacje, a przy tym daje większą możliwość dopasowania ich do tendencji żywieniowych uczestników eventu. Co istotne, catering finger food nie wymaga dostępu do sprzętu kuchennego, a to nierzadko stanowiło poważną komplikację przy organizacji spotkań firmowych.

Adres firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]