Usługi Usługi transportu i spedycji

Parking długoterminowy przy lotnisku w Balicach

Przelot samolotem wylatującym z innego miasta może być przyczyną sporych problemów. Najistotniejszym jest na pewno sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy atrakcyjnych kursów autobusowych, zwykle jesteśmy zmuszeni dojechać na lotnisko swoim autem. Związane jest to jednak z potrzebą zaparkowania auta w odpowiednim miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się kar finansowych lub złodziei. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie na pewno wynajęcie miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego wybierając ją możemy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak to działa?

Zasady korzystania z tej usługi są banalnie proste – stanowisko na parkingu możemy zwykle zarezerwować online. W oknie w serwisie parkingu musimy jedynie zaznaczyć właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miasta z portem lotniczym miejsce będzie już na nas czekało, zaś w dużej części przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam także transport na lotnisko. Parking długoterminowy zwykle nie jest związany z dużymi wydatkami – dzień postoju to bowiem koszt kilkunastu złotych, jednak warto zauważyć, iż kwoty są tym niższe, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Zalety parkingu długoterminowego

Najważniejszym z atutów zaparkowania auta na parkingu długoterminowym jest to, że są to place monitorowane – nie musimy więc przejmować się ochroną naszego samochodu, który poza tym będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk zwykle świadczą też szereg usług opcjonalnych, a te na pewno usprawnią zaplanowanie wyjazdu – między innymi wspomniany przed chwilą transfer lub opcję dopompowania opon oraz załadowania akumulatora po długotrwałym postoju. Przed wylotem zwykle będziemy mieli również możliwość zważenia bagażu i dzięki temu ustrzeżenia się większych opłat.