Usługi

Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Więcej informacji o wywozie starych mebli Kraków na maxgruz.pl

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z rozmaitych powodów. Zwykle przenosimy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały powierzchni domu. Problem jednak w tym, iż po wielu miesiącach i w tych schowkach robi się tak ciasno, iż codzienne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących przesłanką do tego, aby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z mieszkania, strychu i piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, stare meble, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy części ram okien nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce przeważnie raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą także fachową pomoc przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeśli będą przetransportowane do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą być spalone lub porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu ich według tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia kolejnych szaf, krzeseł lub półek.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]