Ochrona zdrowia Usługi

Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się dużą wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również fakt, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów?

Spektrum materiałów, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.