Ochrona zdrowia Usługi

Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Najlepszą metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich głównymi zaletami są naturalny wygląd i względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant stomatologiczny, a tak naprawdę jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy czy mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ten proces i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty zębowe – etapy terapii

Zabieg założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest także stosowne nastawienie i opanowanie nerwów. Następnie dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. Pozwala to na odsłonięcie kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowany etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się doświadczeniem i wyczuciem. Precyzja ważna jest też przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w kość. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a leki przeciwbólowe

Proces wszczepienia implantu zęba budzi w niektórych osobach obawy związane z potencjalnym przenikliwym bólem odczuwanym w czasie zabiegu i bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest kompletnie bezzasadny. Współczesna implantologia dysponuje bardzo skutecznymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na ból mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.