Ochrona zdrowia Usługi

Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Złamanie zęba, martwica, zapalenie miazgi, daleko posunięta próchnica lub konieczność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, iż na ogół w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie także największych ubytków bez obawy przed bólem.

Leczenie kanałowe – jak przebiega?

Inicjujący etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, zatem leczenie kanałowe wymaga zastosowania bardzo skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zębowy cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, ceramiką lub materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia dentyście precyzyjne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie będą już potrzebne.