Strony internetowe Usługi

Dlaczego WordPress i jak dobrać do niego hosting?

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Quick.Cms, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy posiadają umiejętności zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Z jakiego powodu WordpPress jest niezwykle popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył najczęściej jako oprogramowanie, na którym łatwo i szybko można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a w ostatnim czasie też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale zwłaszcza osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm czy też zarządcom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają szybko zmieniać design strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy czy analizie statystyk wizyt na stronie. Należy podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia gigantyczną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd także cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać dostawcę hostingu na WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress warto zamówić go u dostawcy, który ma usługę specjalnie dla tego CMS. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Powinno się zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i skutecznych dysków SSD, cyklicznie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest też możliwość zakupu i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do kontroli działania serwera czy opcja dodania nieograniczonej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o jasny i rozważny cennik.