Technologie Usługi

Czy można oszacować koszt druku 3D?

Zainteresowany kosztem wydruku 3D? Kliknij tutaj

Opcja zamówienia druku 3D dowolnej makiety, projektu czy elementów z tworzyw sztucznych zdecydowanie redukuje koszty ponoszone przez wiele przedsiębiorstw. O ile celem firmy jest stała produkcja, często decyduje się ona na kupno własnych drukarek 3D oraz zatrudnienie obsługujących je specjalistów. Tymczasem jeśli konieczność skorzystania z modelu 3D jest doraźna albo w grę wchodzi wytwarzanie wyrobu o niskim nakładzie, rozsądniejszym rozwiązaniem jest zlecenie wydruku firmie zewnętrznej. W takich sytuacjach przy planowaniu przedsięwzięcia pojawia się często pytanie: jak określić cenę wydruku 3D?

Cena druku 3D – bez bez plików w formacie STL i STEP zapłacisz więcej

Na ostateczną cenę druku 3D oddziałuje mnóstwo elementów. Podmiot zlecający wydruk 3D nie zawsze dysponuje gotowym do druku plikiem w poprawnym formacie (STEP lub STL), na bazie którego można wstępnie obliczyć koszt wykonania zlecenia. Częstokroć zlecający przygotowuje zaledwie fizyczny model lub szkic projektowy. To sprawia, że cena druku 3D jest odpowiednio wyższa z uwagi na konieczność przygotowania cyfrowego wzoru z fizycznego obiektu za pomocą skanera 3D, bądź też przeniesienia rysunku technicznego do pliku CAD. Inne czynniki, które mocno wpływają na końcową cenę wydruku to, oczywiście, wybór samej techniki druku oraz tworzyw, z których wykonany będzie produkt. Nie bez znaczenia jest również to, jakie będzie zużycie tworzywa (zależy to z reguły od rozmiaru obiektu i tego, czy wydruk ma mieć procentowe czy kompletne wypełnienie) oraz czy wydrukowany przedmiot będzie potrzebował dodatkowej obróbki (m.in. montażu dodatkowych elementów albo wygładzenia).

Chcesz wyliczyć cenę wydruku 3D? Prześlij plik do zleceniobiorcy

Nie da się celnie obliczyć ceny druku 3D bez uprzedniego kontaktu z firmą, u której planujemy złożyć zamówienie. W tym celu należy przekazać jej plik do oceny ewentualnie, jeśli nim nie dysponujemy, wypełnić formularz i jak najstaranniej opisać specyfikę zlecenia. Szacunek ceny druku 3D przygotowywany przez firmę CADXPERT jest darmowy. Eksperci CADXPERT służą także wsparciem odnośnie wyboru tworzywa oraz najodpowiedniejszej technologii druku.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]