Finanse Usługi

Co znajduje się w ofercie biur rachunkowych?

Prowadzenie swojej firmy to skomplikowane zadanie wymagające wzięcia pod uwagę szeregu szczegółów. Pominięcie choćby jednego z nich może zakończyć się poważnymi problemami. Pośród tych naprawdę ważnych wymienić należy księgowość, więc szereg przedsiębiorstw decyduje się na utworzenie specjalistycznego działu księgowego. Tymczasem znacznie tańszym rozwiązaniem okazuje się być wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie jest żadnym problemem.

Jaką pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające aktualnie w Polsce posiadają naprawdę pokaźnym wachlarzem usług. Są w stanie podjąć się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą płacową i kadrową. Są w stanie występować w czyimś imieniu przedsiębiorstwa przed GUS, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy US. Sporządzają najróżniejsze raporty budżetowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi też zakładanie spółek oraz ich zamykanie. Szereg biur rachunkowych poszerza znacznie swoją ofertę, na przykład przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla firm zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie oddziału księgowości nie jest wyjściem zbyt dobrym. Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biur rachunkowych. Jest to mocno polecane w przypadku niewielkich stowarzyszeń, firm bądź fundacji, gdyż jest to zdecydowanie bardziej korzystne , a jednocześnie przenosi odpowiedzialność na firmę z zewnątrz. Dzisiaj odszukanie solidnego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższej nie jest problemem.

Adres firmy:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]