Ochrona zdrowia Usługi

Chirurg stomatolog – jak uniknąć problemów?

Nie każde schorzenia zębów możemy zlikwidować zwykłymi sposobami. Jeżeli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w przypadku znacznych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł, konieczności wstawienia implantów czy koron oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub guzów. Jakie techniki bywają jednak wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, by leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma również atmosfera w gabinecie i podejście dentysty do chorych – dużo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie bądź w gronie przyjaciół.