IT Strony internetowe Usługi

Cechy najlepszego hostingu internetowego – poradnik

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – wybierz bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, pewny, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (dedykowany, współdzielony, w chmurze, albo VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien cechować się niezawodny hosting?

W przypadku hostingu internetowego nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się przeciętną jakością, a częstokroć zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych szukajmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Kluczowe, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zaniedbujmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni winny panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pojawienia się ognia), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.