Po więcej szczegółów o WordPress atak zajrzyj tu.
WordPress stał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i stron działających z jego użyciem liczy się w tej chwili w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.
Komu zlecić usuwanie wirusów z WordPressa?
Ze witryny internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? Nie dajesz rady się zalogować? Treści na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? To zaledwie parę z popularnych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach niezbędne jest bezzwłoczne działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa zwykle przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie parają się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerskich powinno się zlecić zawodowcom od tego typu działań.
Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony internetowej?
Profesjonaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające ryzyko ponownej infekcji. Jeśli długookresowa infekcja spowodowała włączenie strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Regularne aktualizowanie CMS-a oraz stosowanych na stronie www wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż naprawa wszystkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.
"Solith Software" Krzysztof Dróżdż
Mob.: +48 609-708-890
E-mail:
[email protected]