Urządzanie mieszkania

Urządzasz pokój dzienny – stolik kawowy to podstawa!

Potrzebujesz stolika vintage? Sprawdź https://stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Stolik kawowy jest istotnym meblem, z którego wciąż korzysta się w większości mieszkań, chociaż niekiedy zdarza się, że poniektórzy architekci wnętrz czasami pomijają go w aranżacjach. Nic w tym dziwnego, gdyż łączy on w sobie zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Stolik kawowy – istotny mebel w salonie

Polacy sporą część dnia przesiadują w salonie. W tym pomieszczeniu wypoczywamy, oglądamy seriale, przyjmujemy gości, czytamy czasopisma, także tu często także jemy. Naturalne jest wobec tego, iż meble wykorzystane do aranżacji salonu powinny komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która także pozwala na jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak podkreśla sama nazwa, służy w zasadzie jako mebel, na którym układamy filiżanki z kawą czy herbatą oraz przekąski, wtedy gdy przyjmujemy gości, ale też gdy odprężamy się z bliskimi. Druga funkcja, jaką pełni stolik kawowy to miejsce przechowywania przydatnych sprzętów i przedmiotów, po które ciągle sięgamy, np. okularów, komórki, pilota do TV lub magazynów, które teraz czytamy. Jest to również miejsce, gdzie można łatwo postawić drobne dekoracje, jak świeczniki bądź potpourri z suszonych kwiatów.

Drewniany stoliki kawowe – dobierzesz do każdego stylu aranżacji wnętrz

Mimo swoich kilku funkcji stolik kawowy musi być w praktyce niezauważalny, czyli dobrze dopasowany w układ wnętrza. Jest to z reguły nieduży mebel – jego wysokość to zazwyczaj 40-50 cm, gdyż nie powinien zasłaniać przestrzeni salonu, ale także postawione na nim szklanki z napojami i przedmioty muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które go używają. Nowoczesne stoliki kawowe produkowane w atelier najlepszych projektantów znakomicie godzą w sobie funkcję dekoracyjną oraz użytkową. Zróżnicowanie form takich stolików kawowych powoduje, że kupujący bez trudu znajdzie model nadający się do stylu vintage, skandynawskiego czy do loftu. Warto wybrać meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z litego drewna, co gwarantuje, że będą nie tylko doskonale się prezentować, ale będą również mocne.

Adres firmy:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]