Urządzanie mieszkania

Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Więcej szczegółów o desce panelowej.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać dwie doby – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Musisz więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]